Erinevus lehekülje "Alustavale klubile" redaktsioonide vahel

Allikas: Kabeliit
Rida 13: Rida 13:
 
* sõlmida asutamisleping ja selle lisana kinnitada MTÜ põhikiri – alla kirjutavad kõik asutajad paberil või digitaalselt Ettevõtjaportaalis.
 
* sõlmida asutamisleping ja selle lisana kinnitada MTÜ põhikiri – alla kirjutavad kõik asutajad paberil või digitaalselt Ettevõtjaportaalis.
 
* tasuda riigilõiv õigele registrile õige viitenumbriga (vt [http://www.ngo.ee/riigiloivud http://www.ngo.ee/riigiloivud]). Internetis asutades tehakse makse pangalingi alt otse Ettevõtjaportaalist ja viitenumbreid ei pea jahtima.
 
* tasuda riigilõiv õigele registrile õige viitenumbriga (vt [http://www.ngo.ee/riigiloivud http://www.ngo.ee/riigiloivud]). Internetis asutades tehakse makse pangalingi alt otse Ettevõtjaportaalist ja viitenumbreid ei pea jahtima.
* kinnitada registrisse kandmise avaldus juhatuse liikmete poolt notaribüroos või ettevõtjaportaalis ja edastada see asukohajärgse maakohtu registriosakonnale. Vt [https://ettevotjaportaal.rik.ee https://ettevotjaportaal.rik.ee].}}
+
* kinnitada registrisse kandmise avaldus juhatuse liikmete poolt notaribüroos või ettevõtjaportaalis ja edastada see asukohajärgse maakohtu registriosakonnale. Vt [https://ettevotjaportaal.rik.ee https://ettevotjaportaal.rik.ee].
 +
 
 +
 
 +
'''Asutamislepingus tuleb märkida:'''<br>
 +
MTÜ nimi, aadress – nime valiku juhised leiad www.just.ee/14578, aadressi kaudu peab saama kontakti MTÜ juhatusega. Nimi PEAB sisaldama isikute ühendusele viitavat täiendit, nt liit, selts, ühing, klubi v,s, ja olema igal pool samasugune. Kui niisugust lisandust ei leia või see ei sobi, kirjuta nime osaks sõna Mittetulundusühing, kusjuures "MTÜ" ei tohi nime osaks kirjutada, õieti sellest ei piisa! Juriidiline nimi on seega näiteks Tabasalu Kabeklubi mitte ''MTÜ Tabasalu Kabeklubi''.
 +
MTÜ eemärk – võib olla üldine, aga hea on loetleda täpsemalt selle täitmiseks plaanitavad tegevused või tulemused. Kui tead oma potentsiaalseid rahastajaid, lase silmad üle nende tingimustest, nad võivad eeldada mõnd spetsiifilist sõna just su põhikirjas
 +
asutajate nimed ja elu- või asukohad, nende isiku- või registrikoodid
 +
asutajate kohustused MTÜ suhtes – nt et kannavad asutamisega seotud kulutused
 +
juhatuse liikmete nimed, elukohad ja isikukoodid – peavad olema täisealised ja vähemalt pooled elama Euroopa Majanduspiirkonnas või Šveitsis.}}

Redaktsioon: 18. veebruar 2014, kell 20:35

redigeeri 

Enne alustamist

Mõtle läbi, kas Sa tahad teha klubi üksi või kellegagi koos. Lihtsam on leida endale üks või mitu paarilist, kellega vajadusel kohustusi jagada ja töökoormust jaotada. Alustaval treeneril oleks enne klubi juriidilist loomist mõistlik leida endale piisav hulk huvilisi, kellele trenni teha. Kabeklubi tegemine ja treeningute läbiviimine on Eesti Vabariigis siiski peamiselt hobi ja põhitööks ei ole pettumuste vältimiseks mõtet seda juba alustades pidada.


redigeeri 

Mittetulundusühingu loomine

Klubi loomiseks tuleb endale registreerida MTÜ. MTÜ asutajateks ja liikmeteks võivad olla nii füüsilised kui ka juriidilised isikud, minimaalne asutajate/liikmete arv on kaks.


Kes võib olla asutaja?
Alaealine võib olla MTÜ asutajaks ja liikmeks reeglina vaid vanema või eestkostja nõusolekul (vahel piisab suulisestki loast), kui ühinetakse aga Noorsootöö seaduse mõttes noorteühinguga (mittetulundusühing, mille liikmetest vähemalt kaks kolmandikku on noored ja mille eesmärgiks on noorsootöö korraldamine ja läbiviimine), pole seda luba tarvis.
Asutamisega saavad asutajad MTÜ esimesteks liikmeteks, mingeid muid "asutajaõigusi" neil ei ole (erinevalt nt sihtasutusest). Unustada ei maksa, et just liikmeskond moodustab ka MTÜ kõrgeima juhtorgani, mille igal liikmel on hääleõigus nt juhatuse liikmete valimisel, nii et need küsimused pole üldse vähetähtsad läbi mõelda.


MTÜ asutamiseks tuleb:

  • läbi viia asutamiskoosolek – protokollida võid, aga ei pruugi
  • sõlmida asutamisleping ja selle lisana kinnitada MTÜ põhikiri – alla kirjutavad kõik asutajad paberil või digitaalselt Ettevõtjaportaalis.
  • tasuda riigilõiv õigele registrile õige viitenumbriga (vt http://www.ngo.ee/riigiloivud). Internetis asutades tehakse makse pangalingi alt otse Ettevõtjaportaalist ja viitenumbreid ei pea jahtima.
  • kinnitada registrisse kandmise avaldus juhatuse liikmete poolt notaribüroos või ettevõtjaportaalis ja edastada see asukohajärgse maakohtu registriosakonnale. Vt https://ettevotjaportaal.rik.ee.


Asutamislepingus tuleb märkida:
MTÜ nimi, aadress – nime valiku juhised leiad www.just.ee/14578, aadressi kaudu peab saama kontakti MTÜ juhatusega. Nimi PEAB sisaldama isikute ühendusele viitavat täiendit, nt liit, selts, ühing, klubi v,s, ja olema igal pool samasugune. Kui niisugust lisandust ei leia või see ei sobi, kirjuta nime osaks sõna Mittetulundusühing, kusjuures "MTÜ" ei tohi nime osaks kirjutada, õieti sellest ei piisa! Juriidiline nimi on seega näiteks Tabasalu Kabeklubi mitte MTÜ Tabasalu Kabeklubi. MTÜ eemärk – võib olla üldine, aga hea on loetleda täpsemalt selle täitmiseks plaanitavad tegevused või tulemused. Kui tead oma potentsiaalseid rahastajaid, lase silmad üle nende tingimustest, nad võivad eeldada mõnd spetsiifilist sõna just su põhikirjas asutajate nimed ja elu- või asukohad, nende isiku- või registrikoodid asutajate kohustused MTÜ suhtes – nt et kannavad asutamisega seotud kulutused

juhatuse liikmete nimed, elukohad ja isikukoodid – peavad olema täisealised ja vähemalt pooled elama Euroopa Majanduspiirkonnas või Šveitsis.
Personaalsed tööriistad