Mõttemängude festival 2005

Allikas: Kabeliit
Redaktsioon seisuga 17. aprill 2008, kell 20:09 kasutajalt Taivo (arutelu | kaastöö)

Esimene mõttemängude festival noortele toimus 26.–29. juulil 2005 Tallinna Malemajas. See pani aluse iga-aastasele mõttemängude festivali korraldamisele noortele Tallinnas.

Ajakava

• 26. juuli – vene kabe, rendžu
  • 27. juuli – rahvusvaheline kabe, go
  • 28. juuli – male, bridž
  • 29. juuli – male

Võistluste algusaeg on igal päeval kell 11.00. Ala pidulik lõpetamine toimub kell 17.00.

Osaletakse paljudes vanuseklassides. Osalema oodatakse võistlejaid ka välismaalt. Osavõtumaks 50 krooni, kuulmispuudega inimestele on osavõtt tasuta.

Registreerimine kuni 1. maini Eesti Kabeliidus.

Vene ja rahvusvaheline kabe

Individuaal-võistkondlikud turniirid toimuvad 3 vanuseklassis (sündinud 1987 ja hiljem, 1991 ja hiljem ning 1995 ja hiljem). Mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis mõtlemisajaga 15 minutit partiile mõlemale vastasele. Võistkonda kuulub igas vanuseklassis 2 mängijat. Autasustatakse 3 parimat võistkonda ja iga vanuseklassi parimaid.

Rendžu

Turniiril osalevad rahvusvahelisi rendžureegleid tundvad kuni 23-aastased mängijad.

Turniir kuulub Rahvusvahelise Rendžuföderatsiooni (RIF) kalendrisse ja reitinguarvestusse.

Turniir toimub šveitsi süsteemis 6 vooruga. Ajakontroll on 30 minutit partiile mängija kohta. Kasutatakse RIF-i reegleid.

Võrdsete punktide korral rakendatakse järgnevaid kriteeriume: a) Buchholzi koefitsent b) Bergeri koefitsent c) Omavahelise kohtumise tulemus d) Võitude arv e) Kui kõik need näitajad on võrdsed, siis jäävad mängijad kohta jagama, välja arvatud juhul, kui tegemist on auhinnalise kohaga. Sellisel juhul peavad koha jagajad pidama lühendatud ajakontrolliga lisamänge. Ajalimiidi otsustab peakohtunik.

Mõttemängude festival 2005 - rendžu

Male

Individuaal-võistkondlikud turniirid kolmes vanuseklassis (sündinud 1987 ja hiljem, 1991 ja hiljem ning 1995 ja hiljem), 7 vooru šveitsi süsteemis mõtlemisajaga 30 minutit partiile mõlemale vastasele. Võistkonda kuulub igas vanuseklassis 2 mängijat. Autasustatakse kolme parimat võistkonda ja iga vanuseklassi parimaid.

Mõttemängude festival 2005 - male

Bridž

Võistkondlik bridžiturniir, mängitakse 5x6 jaotust, osaleb 6-8 alla 20-aastaste võistkonda, neist 1-2 Lätist ja 1 Soomest. Matši pikkus 50 minutit, iga matši vahel 10 minutit, lõunavaheaeg võib pikem olla, vajalik inventar ja kohtunik Turniiribridžiliidu poolt.