Arutelu:Eesti Kabeliidu 2008. aasta üldkoosolek

Allikas: Kabeliit

"Eesti kabemängu reeglid puuduvad"


mis see lause peaks tähendama, kas Eestil on mingid omad kabemängureeglid, mis ei vasta rahvusvahelistele standarditele?

mille järgi siis seni võistlusi on peetud?

kui neid seni eesti keelde tõlgitud pole siis võiks muidugi tõlkida kyll, ja teha võiks seda wikipedias ja/või Kabeliidu webilehel.

arusaamatu miks peaks tänapäeval neid veel trykkima? kas Kabeliidul on raha liiga palju? :)

100'se kohta on ju vähemalt algus juba olemas:

http://et.wikipedia.org/wiki/Rahvusvaheline_kabe


samamoodi, võistlustulemuste saatmine. mille poolest on halvad digiallkirjatatud versioonid tabelitest?


Ega ei erinegi eesti reeglid rahvusvahelistest. Lihtsalt kohtunikud ei saa võimalikes vaidlusküsimustes lähtuda wikipedia artiklist. Seetõttu on vajalik, et oleks olemas eesti keelne kabeliidu juhatuse poolt kinnitatud kabekoodeks. Üldkoosolekul toodi näide, kuidas kaks meest oleks üksteist peaaegu ära tapnud mingil eestis hiljuti toimunud lokaalse tähtsusega turniiril, kuna kumbki arvas reeglitest omamoodi ja kohtunikul polnud võimalik kuskilt kontrollida, kellel on õigus. See on küll ekstreemne näide, aga põhimõtteliselt on õige see, et oleks vaja eesti keelset ja ametlikult kinnitatud kabemängu juhendit, millest saaksid lähtuda nii kohtunikud kui treenerid kui mängijad. Trükkimine on iseküsimus, juhul kui keegi seda ei nõua, siis omast initsiatiivist pole seda mõtet teha. Kui nõutakse, siis juhatus otsustas, et see tehakse ära kabeliidu rahadega.

Tabeleid võib edastada ka digitaalselt. Probleem peamiselt selles, et osad tabelid ei jõua üldse kabeliitu ja seetõttu pole võimalik neid turniire ka reitingu arvestusse võtta.

Tarmo Tulva