Eesti Kabeliidu 2015. aasta suvine üldkoosolek

Allikas: Kabeliit

Kabeliidu 2015. aasta suvine üldkoosolek toimus esmaspäeval, 8. juunil 2015 Tallinna Malemajas. Koosolek algas kell 17, nagu välja kuulutatud.

Osavõtjad

Kohal olid järgmised isikud ja sulgudes on klubid, keda nad esindasid:

Aare Harak, Heinar Jahu (Nõmme), Viktoria Lehtmets (Remii, Tamka, Kerese maleklubi), Stan Nahkor, Hans Pukk (Saaremaa), Taivo Rist (Hiiumaa), Tarmo Tulva (Tabasalu ja Lasnamäe), Arno Uutma (Jõgeva) ja Kaari Vainonen (revisjonikomisjon). Lisandusid: 17.20 Irma Nahkor, 17.27 Uno Plakk, 17.31 Krista Pahapill ja 17.45 Kerdi Pesur.

Vastavalt põhikirjale on kvoorum koos siis, kui esindatud on rohkem kui pooled klubid. Kabeliidul on 16 liiget, seega on kvoorumiks 9 klubi. Kvoorum oli napilt koos.

Koosolek

Koosoleku juhatajaks valiti üksmeelselt Tarmo Tulva ja protokollijaks Taivo Rist.

Üksmeelselt kinnitati päevakord sellisel kujul, nagu see liikmetele enne koosolekut laiali saadeti.

Kaari Vainonen esitas revisjonikomisjoni aruande ja seda arutati. See hõlmas enamuse koosoleku kestusest. Aruannet ei kinnitatud, sest seda polnud päevakorras.

Majandusaasta aruanne saadeti klubidele varem meilitsi laiali ja selle mõningaid aspekte puudutas ka revisjonikomisjoni aruanne. Majandusaasta aruanne kinnitati viie minutiga ilma sisulise aruteluta üksmeelselt. Erinevalt eelmistest koosolekutest olid hääletussedelid ette valmistatud.

Järgnes niinimetatud vaba mikrofon, mida kuigivõrd ei kasutatud, sest revisjonikomisjoni aruande arutelul said soovijad niigi ära öelda, mis südamel.

Mõtteid koosolekult

Heinar Jahu toetas ideed, et klubid teevad kabeliidule ülekande kaks korda aastas. Varem tehti ülekandeid palju, näiteks igale võistlusele eraldi osavõtutasud, aga iga ülekande eest võtab pank tasu. Odavam on makseid koondada ja tasuda kaks korda aastas.

Heinar: Kas Kabeliidule kaardiga saab maksta?

Tarmo: Ei. Aga kui tahate palju makseid teha, siis võime makseterminali hankida.

Revisjonikomisjoni esimees Urmo Ilves soovitas igale juhatuse liikmele vastutusala määrata.

Tarmo: Tunamullu määrati vastutusalad, aga sellest polnud mingit kasu. Sellepärast loobusime. Peale selle see, kes mille eest vastutab, muutub ajas. Mõne asjaga tegelevad mitu inimest võrdselt. Urmo on vastutusalade määramist soovitanud aastate viisi ja me oleme aastate viisi sellele ühtviisi vastanud. Järgmisel aastal vastame ka samamoodi.

Hans: Urmo võtab seda kui ettevõtte juhtimist. Olen ise ka ettevõtte juht, aga kabeliit ei ole päris ettevõte ja seda ei pea niimoodi juhtima.

Heinar: Meil teeb Kerdi ära kõik suured asjad ja teised teevad muud.

Viktoria: Riiklikult on mindud seda teed, et kui klubi maksab treenerile poole palgast, siis riik maksab teise poole.

Tarmo: Kuid sellist klubi meil pole.

Irma: See eeldab ka korralikku treeningute arvu ja võistlused nende alla ei kuulu.

Protokollis Taivo Rist.


Eesti Kabeliidu üldkoosolekud
2001200320062008200920102011201220132013 suvi2015201620172017 suvi20182019 - 2019 kevad - 2022