Eesti Kabeliidu 2021. aasta üldkoosolek

Allikas: Kabeliit

Eesti Kabeliidu üldkoosolek toimus 6. veebruaril 2012 Tallinna Malemajas.

Osalesid Viktoria Lehtmets (Remii ja Tamka), Tarmo Tulva (Saaremaa ja Läänemaa), Andres Karra (Tartu Kalev), Krista Pahapill (Tabasalu), Taivo Rist (Hiiumaa), Krista Villemson (Nõmme Kabeklubi), Irma Nahkor (Nupuklubi) ja Arno Uutma (Jõgeva). Pealtvaatajatena osalesid Aare Harak (FMJD), Kristi Promet (Kohtunikekogu)´ja Kerdi Pesur. Sulgudes on antud esindatav organisatsioon, mis võib erineda isiku enese kuuluvusest.

Kabeliidul on 17 liiget, kvoorum on 9 klubi. Kohal on 10 klubi esindajad, seega on üldkoosolek otsustusvõimeline.

Heinar Jahu osaleb video kaudu. Esialgu side ebaõnnestub, ta ei kuule meid, meie teda kuuleme, aga ei näe. Kas tema meid näeb, jääb teadmata.

Koosoleku alguseks on välja kuulutatud kell 12. Tegelik algus on kell 12.10.

Ühel häälel valitakse koosoleku juhatajaks Kabeliidu president TT ja protokollijaks TR.

VL püstitab küsimuse, kas hääletatakse hääletussedelite või käetõstmisega. Üksmeelselt otsustatakse käetõstmise kasuks ning et kui kellelgi on 2 häält, siis ühe käe tõstmisest piisab ja see loetakse mõlema poolt hääletamiseks.

Kell 12.15. Päevakord kinnitatakse ühel häälel.

Tekib side Heinariga: ta näeb ja kuuleb meid ning meie teda. Side püsib probleemideta peaaegu koosoleku lõpuni.

TT: 1. jaanuaril lõppesid juhatuse volitused. Uue juhatuse valime pooleks aastaks. Varem valisime alati presidendi ja juhatuse talvel ning majandusaasta aruande kinnitasime suvel. Parem on see ühtlustada. Siis me ei pea edaspidi aastas kaht üldkoosolekut korraldama, ühest piisab.

Ettepanek on valida uus juhatus samas koosseisus kui eelmine juhatus. Seda ei saa nimetada juhatuse volituste pikendamiseks, sest juhatuse volitused on lõppenud. Juhatuse liikmeteks esitatakse Tarmo Tulva, Krista Pahapill, Krista Villemson, Kerdi Pesur, Viktoria Lehtmets, Arno Uutma, Argo Unnuk, Janek Mäggi ja Ülar Poom.

Juhatus kinnitatakse ühel häälel.

Järgmine üldkoosolek korraldatakse juuni algul. Käesolev, 2021. aasta on viimane, mil korraldatakse kaks üldkoosolekut.

Päevakorra teine punkt. Arutatakse MM-i korraldamist.

AU: Juuni algul peaks Jõgeval toimuma EM, aga seda pole reaalne teha. Lõplikku otsust EM ära jätta veel pole, aga küll ta tehakse, kui olukord koroonaviirusega kiiresti radikaalselt ei parane. Teiste riikide sportlased ei tule siia, kui nad peavad enne ja pärast nädalaid karantiinis olema.

TT: MM-il osaleb 40 meest ja 16 naist. Oleme saanud juba positiivse vastu rahastamise osas Tallinna linnavalitsuselt ja EOK-lt ning JM leidis mingi sponsori, kust saab ka ehk 5000.- Hotellides on veel kohad kinni panemata. Ka mängukoha ja toitlustuse lepingud on sõlmimata. Siiamaale pole meil veel kunagi suurvõistluste alguseks eelarve 100% koos olnud.

3. juulil toimub FMJD üldkoosolek. JM kandideerib FMJD presidendiks tagasi. Veel pole teada, kas talle tuleb vastaskandidaate. Osa juhatusest valitakse ringi, sest mõned juhatuse liikmed on tagasi astunud.

AH: FMJD on otsustanud, et igaks suurvõistluseks ja MM-matšiks määratakse üks konkreetne kontaktisik juhatusest, kes pole korraldavast riigist.

TT: Eesti saab 1 koha meestele ja 1 koha naistele ning kummaski 1 sponsorkoha, mille saame müüa, kui tahame. Kohad jagame Eesti meistrivõistluste põhjal, s.t. saadame Eesti meistrid. MM-ile kõrvalt tulla ei saa.

Nüüd räägitakse Eesti kadettide meistrivõistlustest. Samal ajal toimuvad mikrokadettide meistrivõistlused. Nende vahele jäävad mini- ja pisikadetid. Tekkis küsimus, kas neid lasta kadettide meistrivõistlustele. Varem taheti, et nooremad kadettide meistrivõistlustel ei osaleks, sest koroonapiirangud sunnivad meid pidama võistlusi võimalikult väikese osalejate arvuga, aga praeguste tingimuste järgi pole see oluline, ainult registreeruda tuleb.

Palju võistlusi on edasi lükatud ja seetõttu võib olla vaja eri vanuseklasside võistlusi edaspidigi korraldada ühel ajal. Kuid siiski peab igal võistlusel olema oma kohtunik.

Täna saadame teate välja, et neljapäevaks tuleb registreeruda.

AU: Noorte EM-i korraldamisele oli ainult 2 kandidaati: Türgi ja Valgevene. Türgi loobus, sest ei tahtnud nii odavalt võistlusi korraldada. Nad soovisid võistluse ka üsna imelikus kohas teha. Valgevene on jällegi halb sellepärast, et Lukašenko tõttu soovitatakse Valgevenes suurvõistlusi mitte korraldada. Noorte MM pidi algul olema Hiinas, aga Hiina ütles samuti ära.

AH: Suve kohta on veel vara midagi ennustada. Meil pole muud öelda kui et ootame ja vaatame.

TT: Venemaa ja Valgevene on koroonareeglite tõttu praegu lukus. Lääne-Euroopas on kõik liiga kallis. Polegi muud valida kui Eesti ja Poola.

AU: Bulgaarias Kranjevos on reaalne korraldada.

Räägitakse turniiride korraldamisest Vindis. Kui on valida, kas see või mitte midagi, siis pigem Vindi turniirid. Meil on vist juba 6 nädalat igal õhtul Vindis turniir. Vindis on ka süsteemist vigu välja aetud, nüüd näeb löömist paremini.

IN räägib, et Vindi turniiridel ei saa kontrollida, kas laps mängib ise või on tal kõrval isa või suur vend, kes käike ette ütleb. sellepärast ei saa Vindi turniiride eest auhindu anda, sest petmist esineb ja seda on väga raske tuvastada. Aga praktika näitab, et isegi need, kes petavad, muutuvad Vindis mängimise järel paremaks, sest see annab kogemuse sellegipoolest.

Ja kui võistlustele tuleb keegi, kes peaks olema kodus isolatsioonis, siis ta võetakse turniiritabelist maha. Seda saame kohe teada, kui Terviseamet helistab.

EDC juhatuse koosolek on meil igal kuul. EM peaks olema MM-i katsevõistlus, aga EM-i pole toimunud. Mingi võimalus on pakkuda näiteks Lätile, et tehku näiteks mais väga odavalt EM, kus iga osavõtja kataks oma kulud ise.

Edasi räägitakse MM-i korraldamisest koroonakriisi ja isolatsiooninõuete tingimustes. Mida teha, kui keegi väidab, et on vaktsineeritud, aga Euroopa Liit seda vaktsiini ei tunnista? Mis saab, kui poole võistluse pealt annab keegi positiivse koroonaproovi?

Järgmisel nädalal läheb JM pressikonverentsile. Tallinn korraldab kõigile tänavu Tallinnas toimuvatele suurvõistlustele ühise pressikonverentsi ja neid on peale kabe veel hulgi.

Koosolek lõpeb umbes kell 13.20.

Juhataja: Tarmo Tulva
Protokollija: Taivo Rist
6. veebruar 2012


Eesti Kabeliidu üldkoosolekud
2001200320062008200920102011201220132013 suvi2015201620172017 suvi20182019 - 2019 kevad - 2022