Enn Rüütsalu mälestusturniirid

Allikas: Kabeliit

Enn Rüütsalu mälestusturniirid on Tallinnas toimuv igakuine kabeturniiride sari.

Võistlysed toimuvad iga kuu kolmandal pühapäeval Malemajas algusega kell 11. Osavõtumaks on täiskasvanutele 4 eurot, pensionäridele ja õpilastele 2 eurot. Võisteldakse vene kabes 9 vooru šveitsi süsteemis. Mõtlemisaeg on kummalegi mängijale 5 minutit, millele lisandub iga käigu pealt 2 sekundit. Seega kestab voor alla veerand tunni. Kella kolmeks päeval on võistlus läbi.

Esikolmik saab rahalise auhinna.

Osalejatelt ei nõuta mingit erilist mänguoskust ja seetõttu on see algajatele sobiv turniir. Kuid samas osaleb turniiril ka Eesti tippmängijaid, mistõttu esikolmikusse on keeruline tulla.

Rüütsalu turniir sai nime selle kauaaegse eestvedaja ja peakohtuniku Enn Rüütsalu järgi.

Praegust nime kannab Rüütdalu turniir 2003. aasta sügisest ja varasemate turniiride tabeleid kabeliidu saidil ei ole.

Kabetajad, kes on Rüütsalu turniiril tulnud esikuuikusse

Järgnev tabel on koostatud kabeliidu saidil olevate andmete põhjal. Kokkuvõte hõlmab turniire alates 2003. aasta sügisest, mil turniir oma praegust nime kannab, kuni 2021. aasta lõpuni. Kuigi see on koostatud hoolikalt, ei saa siiski vigu välistada ja see kokkuvõte on mitteametlik.

NrVõistlejaEsimeneTeineKolmasNeljasViiesKuuesKokku
1.Villem Lüüs4125988293
2.Uno Plakk251418109783
3.Konstantin Selli138345235
4.Heinar Jahu1361466247
5.Orme Kaul10111083446
6.Maldon Haljas9241714171697
7.Kaari Vainonen9131310151070
8.Enno Eerma95563230
9.Arno Uutma8210
10.Algo Laidvee6101278548
11.Vello Velbaum68713201569
12.Arvo Koppel65131141150
13.Urmas Väärtnõu541212
14.Imre Anton51645324
15.Taivo Rist48912101659
16.Indrek Kuusk4217
17.Aleksandr Tarassenko35486228
18.Indrek Migur3121310
19.Jüri Hermann263861035
20.Priit Lokotar23442217
21.Andres Kuusk231129
22.Tarmo Tulva1871311949
23.Argo Unnuk12115
24.Arvo Rist11125
25.Arvo Viiderfeld112
26.Andrei Naprejenkov1113
27.Raido Värik112
28.Ardu Treinbuk1315
29.Kenneth Karp11
30.Raimo Karjus2846323
31.Andres Keil2313615
32.Kris Taimre21317
33.Anti Ingel1422211
34.Sergei Tšistjakov12641124
35.Rein Kirst1215312
36.Janek Mäggi1113
37.Mihkel-Kalju Tammeveski12249
38.Marika Azojan1214
39.Andreas Tulva11316
40.Kaarel Koitla1113
41.Hendrik Tamm112
42.–43.Villu Raja112
42.–43.Karmen Kuusik112
44.–45.Jaak Laast11
44.–45.Jefim Titijevski11
46.Keir-Christian Sugul4116
47.Urmas Paluoja31318
48.Viktor Pjahhov12115
49.Vassili Patskun1113
50.Hans Pukk1113
51.–52.Raivo Rist11
51.–52.Ants Särgava11
53.Andrei Tarassenko4127
54.Endel Niineväli213
55.Kuido Õismaa11810
56.Anneli Trees1113
57.–61..Kaarel Ots11
57.–61..Paul Antsaar11
57.–61..Tarmo Lukk11
57.–61..Timo Tambet11
57.–61..Andreas Jürgenson11
62.Hillar Ploompuu156
63.Olev Purde112
64.–69.Lev Orlov11
64.–69.Urmo Ilves11
64.–69.Piret Viirma11
64.–69.Robert Antoi11
64.–69.Kalle Kilkson11
64.–69.Brigid-Ly Palkman11
70.Nikolai Jegorov33
71.Urmas Visk22
72.–79.Darja Dmitrenko11
72.–79.Genadi Popman11
72.–79.Arvi Tamm11
72.–79.Eljus Šipovski11
72.–79.Karl-Richard Esvald11
72.–79.Gatis Klava11
72.–79.Britta-Elisabeth Koorem11
72.–79.Nona Nano11
Personaalsed tööriistad