Enn Rüütsalu mälestusturniirid

Allikas: Kabeliit

Enn Rüütsalu mälestusturniirid on Tallinnas toimuv igakuine kabeturniiride sari.

Võistlused toimuvad iga kuu kolmandal pühapäeval Malemajas algusega kell 11. Osavõtumaks on täiskasvanutele 5 eurot, pensionäridele ja õpilastele 2 eurot. Võisteldakse vene kabes 9 vooru šveitsi süsteemis. Mõtlemisaeg on kummalegi mängijale 5 minutit, millele lisandub iga käigu pealt 2 sekundit. Seega kestab voor alla veerand tunni. Kella kolmeks päeval on võistlus läbi.

Esikolmik saab rahalise auhinna.

Osalejatelt ei nõuta head mänguoskust ja seetõttu on see algajatele sobiv turniir. Kuid samas osaleb turniiril ka Eesti tippmängijaid, mistõttu esikolmikusse on keeruline tulla.

Rüütsalu turniir sai nime selle kauaaegse eestvedaja ja peakohtuniku Enn Rüütsalu järgi.

Praegust nime kannab Rüütsalu turniir 2003. aasta sügisest. Varasemate turniiride tabeleid kabeliidu saidil ei ole.

Järgnevad tabelid on koostatud kabeliidu saidil olevate andmete põhjal. Kokkuvõtted hõlmavad võistlusi alates 2003. aasta sügisest, mil turniir oma praegust nime kannab, kuni 2022. aasta lõpuni. Kuigi need on koostatud hoolikalt, ei saa siiski vigu välistada ja need kokkuvõtted on mitteametlikud.

Kabetajad, kes on Rüütsalu turniiril aastakokkuvõttes tulnud esikuuikusse

KohtVõistlejaEsimeneTeineKolmasNeljasViiesKuuesKokku
1.Villem Lüüs82111
2.Uno Plakk2433113
3.Heinar Jahu2316
4.Enno Eerma213
5.Maldon Haljas11442113
6.Konstantin Selli1113
7.Priit Lokotar1113
8.Imre Anton112
9.Urmas Väärtnõu11
10.Algo Laidvee2114
11.Arvo Koppel2125
12.Kaari Vainonen1312310
13.Taivo Rist11215
14.Keir-Christian Sugul11
15.Orme Kaul314
16.Aleksandr Tarassenko33
17.Jüri Hermann1113
18.Vello Velbaum2316
19.Tarmo Tulva2169
20.Sergei Tšistjakov134
21.Andres Keil112
22.Mihkel-Kalju Tammeveski11
23.–24.Anti Ingel11
23.–24.Laur-Jakob Jänt11

Kabetajad, kes on Rüütsalu turniiri etapil tulnud esikuuikusse

KohtVõistlejaEsimeneTeineKolmasNeljasViiesKuuesKokku
1.Villem Lüüs4125988293
2.Uno Plakk271518129889
3.Heinar Jahu15101776257
4.Konstantin Selli138355236
5.Kaari Vainonen10131312161276
6.Orme Kaul10111083446
7.Maldon Haljas9241714171697
8.Enno Eerma95563230
9.Arno Uutma8210
10.Algo Laidvee6111278549
11.Vello Velbaum68713201569
12.Arvo Koppel65131141150
13.Imre Anton61857330
14.Taivo Rist591113131969
15.Urmas Väärtnõu541212
16.Indrek Kuusk5217
17.Priit Lokotar45552223
18.Aleksandr Tarassenko35486228
19.Indrek Migur3121310
20.Jüri Hermann263861035
21.Andres Kuusk231129
22.Tarmo Tulva110813131055
23.Argo Unnuk12115
24.Janek Mäggi111115
25.Arvo Rist11125
26.Arvo Viiderfeld112
27.Andrei Naprejenkov1113
28.Raido Värik112
29.Indrek Mäggi112
30.Ardu Treinbuk1315
31.Kenneth Karp11
32.Raimo Karjus2846323
33.Andres Keil2323818
34.Kris Taimre21317
35.Anti Ingel1422211
36.Sergei Tšistjakov12641124
37.Rein Kirst1215312
38.Mihkel-Kalju Tammeveski122510
39.Marika Azojan1214
40.Andreas Tulva11316
41.Kaarel Koitla1113
42.Hendrik Tamm112
43.Piret Viirma112
44.–45.Karmen Kuusik112
44.–45.Villu Raja112
46.–47.Jaak Laast11
46.–47.Jefim Titijevski11
48.Keir-Christian Sugul51118
49.Urmas Paluoja31318
50.Viktor Pjahhov12115
51.Vassili Patskun1113
52.Hans Pukk1113
53.–56.Emilia Kello11
53.–56.Raivo Rist11
53.–56.Ants Särgava11
53.–56.Vsevolod Teterin11
57.Andrei Tarassenko4127
58.Endel Niineväli213
59.Kuido Õismaa11810
60.Anneli Trees1113
61.–65.Paul Antsaar11
61.–65.Andreas Jürgenson11
61.–65.Tarmo Lukk11
61.–65.Kaarel Ots11
61.–65.Timo Tambet11
66.Hillar Ploompuu156
67.–69.Laur-Jakob Jänt112
67.–69.Olev Purde112
67.–69.Artur Ööbik112
70.–75.Robert Antoi11
70.–75.Urmo Ilves11
70.–75.Kalle Kilkson11
70.–75.Eliise Kõrgessaar11
70.–75.Lev Orlov11
70.–75.Brigid-Ly Palkman11
76.Nikolai Jegorov33
77.Urmas Visk22
78.–86.Darja Dmitrenko11
78.–86.Karl-Richard Esvald11
78.–86.Gatis Klava11
78.–86.Britta-Elisabeth Koorem11
78.–86.Kevin Kurik11
78.–86.Nona Nano11
78.–86.Genadi Popman11
78.–86.Eljus Šipovski11
78.–86.Arvi Tamm11
Personaalsed tööriistad