Eesti Kabeliidu 2018. aasta üldkoosolek

Allikas: Kabeliit
Redaktsioon seisuga 25. juuni 2018, kell 21:11 kasutajalt Taivo (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Eesti Kabeliidu 2018. aasta üldkoosolek toimus pühapäeval, 17. juunil 2018 algusega kell 15 Tallinna Malemajas pärast Enn Rüütsalu mälestusturniiri juunietappi.

Osalejad

Osalejad (sulgudes esindatav klubi või muu organisatsioon, mis võib erineda osaleja enese kuuluvusest): Heinar Jahu (Nõmme), Mirja Jõgi (Elva Spordiliit), Viktoria Lehtmets (Läänemaa, Remii, Tamka, juhatus), Irma Nahkor (Nupuklubi), Krista Pahapill (juhatus), Kerdi Pesur (juhatus, kohtunike kogu), Taivo Rist (Hiiumaa, aukohus), Kermo Taimre (juhatus), Kris Taimre, Tarmo Tulva (Tabasalu, juhatus), Arno Uutma (Jõgeva, juhatus).

Esindatud on 9 klubi 16-st, seega on kvoorum olemas.

Koosolek

Ühel häälel valitakse koosolekut juhatama Kabeliidu president TT ja protokollima TR.

TT: Koosolekul on kaks punkti: esiteks majandusaasta aruande kinnitamine ja teiseks muud küsimused ehk vaba mikrofon.

MM-i korraldamisele kulus praktiliselt kogu aasta eelarve. Keeruline oli, aga hakkama saime. Külastajad ja võistlejad jäid rahule. aruande kohta, see tähendab maailmameistrivõistluste kohta on küsimusi? Pole.

Ainus mure on, et revisjonikomisjon ei eksisteeri sisuliselt, vaid üksnes formaalselt.

Keegi: Kes kuuluvad revisjonikomisjoni?

VL: Imre Anton, Indrek Migur ja Riho Teinemaa.

TT: Me oleme mitu korda neile teavet saatnud, et saab dokumente vaadata, aga keegi pole huvi tundnud. Järgmisel aastal peaksime valima ikkagi sellise revisjonikomisjoni, kes asja sisuliselt üle vaataks.

IN: Äkki keegi ise tahab revisjonikomisjoni liikmeks hakata?

TR: Meil ei ole päevakorras revisjonikomisjoni valimist.

IN: Aga järgmisel aastal peame ikka valima. Äkki keegi juba praegu tahab järgmisel aastal revisjonikomisjoni liikmeks saada?

Keegi ei anna märku.

HJ küsib, missugused klubid on esindatud isiklikult ja kes üksnes volituse kaudu. Talle vastatakse.

HJ: 16 klubist on üksnes 7 isiklikult kohal. See on lahjavõitu. Me tahame saada klubide seisukohta, aga volitus ei ole ikka klubi seisukoht. Meil võib küll juriidilises mõttes kvoorum olla, aga see on JOKK.

TT: Olen nõus, et see pole hea, aga mida teha? Isegi panime turniiri samale päevale. Ilma selleta oleks rahvast veel vähem tulnud.

MJ: Kõigile klubidele on ju majandusaasta aruanne laiali saadetud. Kas selleks, et see kinnitada, peab ise kohale tulema või piisab digiallkirjast?

TT: Peab olema ise kohal.

Hääletatakse. Majandusaasta aruanne kinnitatakse ühel häälel.

Üldine arutelu

TT: Kabeliit tänavu ühtki rahvusvahelist turniiri ei korralda. Kõik potsentsiaalsed sponsorid ütlesid, et tänavu saab Eesti 100-aastaseks ja kõik tahavad korraldada juubeliturniiri ja selleks raha ning seetõttu oleks parem, kui me tänavu raha ei küsiks. Järgmistel aastatel on ehk konkurents sponsorite rahale väiksem.

Järgmisel või ülejärgmisel aastal tahaksime korraldada noorte MM-i. 2019 tahtis Itaalia rahvusvahelise kabe MM-i teha. Tahame teha sellise turniiri, kus eelarve poleks nii suur.

IN: "Zolotaja šaška" kipub 2020. aasta jaanuaris Eestisse tulema.

VL: Panime õla alla Jõgeval toimunud MK-etapile. Natuke saime selleks ka raha, aga see oli ikkagi Ülari turniir. Me peaaegu ei aidanud korraldada.

HJ: Kabeliidus on liiga palju liikmesklubisid, kus mingit tegevust ei toimu. Näiteks mis klubi on Remii?

TR: See on Janek Mäggi ja tema laste klubi. Aeg-ajalt on nad mõnel võistlusel isegi osalenud.

HJ: Aga Paul Kerese Maleklubi?

TR: See on fiktiivne klubi, mis eksisteerib üksnes paberil. Selle mõte on anda Viktoriale valimistel täiendav hääl.

HJ: Jõgeva on ainus klubi, kus tegelikult võistlusi korraldatakse. Teised ei tee midagi. Sel juhul tuleks kabeliidu juhtimine Jõgevale üle anda. Ülarist peaks saama kabeliidu juht ja Eesti kabeelu keskus peaks kolima Jõgevale.

TT: Me oleme pakkunud Ülarile juhatuse liikme kohta, aga ta pole nõus olnud.

AU: Kuidas moodustub Eesti koondis välisvõistlusteks?

IN: Nagu alati: Eesti meistrivõistluste alusel. Võitja läheb, aga kui ta ei taha, siis avaneb võimalus järgmistele vastavalt meistrivõistluste paremusjärjestusele. Kui on üks tasuta ja mõned tasulised kohad, siis tasuta koht läheb Eesti meistrile.

KP: Aga oleks parem, kui tahtjad hakkaksid endast ise teada andma.

TT: FMJD moodustas vene mabe sektsiooni. Kui Langin tegi oma organisatsiooni IDF-i, siis kadus vene kabe sektsioon FMJD-s ära. Janek Mäggi ja Aare Harak peavad nüüd FMJD-s seda uuesti looma.

FMJD korraldas Türgis vene kabe maailmameistrivõistlused ja Janek ütles, et kui me sinna kedagi ei saada, siis madaldab see tema mainet. See on nõme, et kui kaks organisatsiooni korraldavad paralleelselt tiitlivõistlusi, siis koosseise vaadates on näha, et tegelikult on kummagi tase langenud. Türgis oli tase eriti nõrk. Sisuliselt ainult Ukraina ja Venemaa, kes võivad välja panna ka kolmanda ja kümnenda koosseisu ning on ikka tugevad. Türklasi väga arvestada ei saa ja muud õieti polnudki.

See on üldiselt mängijate endi otsustada, mis turniiril nad osalevad. Aga FMJD juhatus on Janeki ja Aare tõttu nagu meie oma juhatus ning me peame selle tõttu neid toetama ja selle turniiridele oma sportlasi saatma. Kuid meil pole raha ja sellepärast peame üldiselt piirduma osavõtumaksude maksmisega. Aga positiivne on see, et kui kaks organisatsiooni kumbki oma tiitlivõistlusi korraldavad, siis me saame kahe peale kokku rohkem tasuta kohti võistlustele.

IN: Kas on tõsi, et tiitlivõistlustele sõitjad saavad Vene viisa tasuta?

KP: Valgevenesse on rahvusvahelistele võistlustele osalema sõitjatele tasuta viisa.

AU: Jutt on Venemaast.

TT: Ega Venemaas saa enne kindel olla, kui viisa käes. Kas Elvast tahetakse Jaroslavlis toimuvatele tänavustele IDF-i maailmameistrivõistlustele vene kabes minna?

MJ: Praegu veel ei tea.

IN: Nad on tasulistel kohtadel, aga kui Eesti meister keeldub, siis nad võivad ka tasuta koha saada. Vene rubla kurss on praegu soodne ja Jaroslavliga on Peterburist hea ühendus.

TT: Viktoria, saada see teave välja. Ülesandmine tuleb teha juuli alguseks, nii et meil on kaks nädalat aega.

IN: Kuni 8-aastastel ei ole FMJD võistlustel tasuta kohti, aga Langinil on. Langin tegi ka juunioridele tasuta koha.

TT: Kui FMJD tahab IDF-ile konkurentsi pakkuda, siis peab see olema ka auhindade ja elutingimuste osas.

IN: FMJD võistlustel on igast riigist piiramatu arv osavõtjaid, aga Langinil ainult 4.

TT: Sest seal osaleb nii vähe riike, et kui osavõtjate arvu piirata, oleks turniir väga pisike.

IN: Tammed saaks mõlemad vanuse poolest osaleda. Emb-kumb neist saaks selle tasuta koha. Aga Hendrik Tamm pidi minema sõjaväkke ning sel juhul saaks osaleda ja tasuta koha Janet Tamm.

TT: Kuna FMJD juhatus on meie käes, siis me paratamatult peame olema FMJD poole kaldu, aga me suhtleme ka Langiniga ja püüame temaga nii hästi läbi saada kui võimalik. Eesti kabe seisukohast pole halb, kui Langin sellise turniiri Eestis korraldab nagu Jõgeval oli.

Koosolek lõpeb pisut peale kella 16.

Protokollis Taivo Rist.


Eesti Kabeliidu üldkoosolekud
2001200320062008200920102011201220132013 suvi2015201620172017 suvi20182019 - 2019 kevad - 2022