Eesti Kabeliidu 2022. aasta üldkoosolek

Allikas: Kabeliit
Redaktsioon seisuga 21. juuni 2022, kell 18:04 kasutajalt Taivo (arutelu | kaastöö) (Taivo teisaldas lehekülje Eesti Kabeliidu 2022. aasta teine üldkoosolek pealkirja Eesti Kabeliidu 2022. aasta üldkoosolek alla ümbersuunamist maha jätmata: vale pealkiri)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Eesti Kabeliidu 2022. aasta üldkoosolek toimus 19. juunil 2022 Tallinna Malemajas.

Osalejad (sulgudes esindatav organisatsioon): Imre Anton (revisjonikomisjon), Viktoria Lehtmets (juhatus, Kerese Maleklubi, volituse alusel Remii ja Tamka), Krista Pahapill (juhatus, Tabasalu), Taivo Rist (aukohus, Hiiumaa), Tarmo Tulva (juhatus, Nupuklubi, volituse alusel Pärnumaa, Saaremaa ja Viimsi) ning Krista Villemson (juhatus, Nõmme). Kvoorum 10 klubi oli olemas.

Koosoleku algus oli välja kuulutatud kell 15, tegelikult algas umbes 15.10. Algus viibis hilinejate ootamise ja Viimsist digivolituse küsimise tõttu.

Ühel häälel valiti koosolekut juhatama Kabeliidu president Tarmo Tulva ja protokollima Taivo Rist.

Päevakord kinnitati ühel häälel.

Päevakorra 1. punkt. 2021. majandusaasta aruande tutvustamine.

Sisuliselt tutvustati aruannet üksnes TR-ile, sest ülejäänud kohalviibijad olid kas juhatuse või revisjonikomisjoni liikmed ja nõnda aruandega varem põhjalikult kokku puutunud.

Eelmisel aastal korraldas Kabeliit oma kõigi aegade kalleima turniiri, meeste ja naiste maailmameistrivõistlused Tallinnas Viru hotellis. See on ebaharilik, et kabe MM toimub pealinna kesklinnas ühes kõige nooblimas hotellis, samuti see, et võistlused toimuvad samas hotellis, kus ööbitakse. Võistlejad jäid väga rahule, FMJD samuti.

Võistluste eelarve oli 88 tuhat eurot. Selle kokkusaamine sponsoritelt oli keeruline ja ilma koroonapandeemiata poleks see üldse õnnestunud. Koroona tõttu jäid paljud võistlused ära, aga mitmel ettevõttel, organisatsioonil ja fondil oli ette nähtud raha spordi toetamiseks ja nii olid nad altimad raha kabele andma.

Võistlused tõid kabeliidule suure võla. Janek Mäggi firmalt võeti korralduskuludeks 20 tuhande eurone laen lootuses, et FMJD maksab selle kinni. Kuid laen ei olnud kirjalikult vormistatud, mistõttu FMJD ei tahtnud algul üldse raha anda ja pärast andis 5000 eurot. Vahepeal ähvardas Kabeliitu pankrot.

Kuigi majandusaasta aruanne lõpeb 15 000 euroses miinuses, on kõik võlad praeguseks likvideeritud. See kajastub siiski alles 2022. aasta majandusaasta aruandes. Tekib küsimus, kas nii suur miinus ei tekita raskusi rahastuse küsimisel riiklikest fondidest. Vajadusel saame õnneks lisada majandusaruande 1. juuli 2022 seisuga, mille järgi võlgu ei ole.

2. punkt. Majandusaasta aruande kinnitamine. Aruanne kinnitati ühel häälel.

3. punkt. Vaba mikrofon. Põhiteema oli suhtumine FMJD-ga konkureerivasse rahvusvahelisse kabeorganisatsiooni IDF.

KV: Mida me IDF-i turniiride kohta otsustasime? Kas Eesti sportlased, kes käivad IDF-i turniiridel, esindavad Eestit? Kas nende sõitudest midagi kinni makstakse?

TT: Me võime siin otsustada ükskõik mida, aga Langin [IDF-i juht] paneb nad nagunii kirja Eesti esindajatena. Me ei takista kedagi osalemast, aga me ei maksa osalemistasusid kinni, edasi-tagasisõidust rääkimata. See on ikka selgelt Venemaa korraldatud turniir, mis siis, et nad seda Bulgaarias teevad.

IA: Läti võttis vastu otsuse, et avalik sektor ei tohi Lenovo arvuteid osta. See pole isegi Vene ettevõte, aga neil on Venemaal paar tehast. Selline seadus võib Eestiski tulla.

TT: Läti kabeliit otsustas, et IDF-i turniiridele enam ametlikult võistkonda ei saadeta. Meie pole seda kunagi teinud, meilt on käinud üksnes individuaalvõistlejad.

TT teatas üldkoosolekule, et juhatus otsustas tänavuste Eesti meistrivõistluste voorude arvu vähendada 8-lt 7-le logistilistel põhjustel. Pühapäeval peab võistlus olema kella 16-ks läbi, sest viimane buss Tallinna väljub kell 16.45 ja pühapäeval pole aega kaht vooru väljakuulutatud ajakontrolliga korraldada.

KV teatas, et koostas Eesti kabetajatele T-särgi kavandi, mida nad saavad soovi korral võistlustel kanda. Kavand on FIFAA saidil saadaval ja kõik soovijad saavad seda sealt tellida. Täpsemalt koostas ta kaks projekti, mis mõlemad said eri inimestelt vastukäivat kriitikat: esimene olevat liiga fantaasiarikas ja teine liiga igav. Lõplik valik on teine, minimalistlik kavand.

Koosolek lõppes kell 15.35.

Juhataja Tarmo Tulva

Protokollija Taivo Rist


Eesti Kabeliidu üldkoosolekud
2001200320062008200920102011201220132013 suvi2015201620172017 suvi20182019 - 2019 kevad - 2022