XLII Saaremaa kapa kabeturniir (2006)

Allikas: Kabeliit
Redaktsioon seisuga 10. juuli 2006, kell 20:04 kasutajalt Vlyys (arutelu | kaastöö) (→‎Juhend)

XLII Saaremaa kapa kabeturniir (2006)

Juhend

Aeg ja koht
Turniir toimub Kuressaares 21.-23.juulil 2006.a. Mängupaigaks on Kuressaare Põhikool, Garnisoni tn. 16.
Võistlussüsteem
Võistlused on individuaal-võistkondlikud. Toimuvad eraldi osaturniirid meestele vene ja 100-ruudulises kabes ning naistele vene kabes (kui turniiril on vähemalt 6 osavõtjat). Kõigil kolmel osaturniiril mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis. 100-ruudulises kabezs mängitakse igas voorus üks partii, vene kabes kahepartiiline mikromatš. Kui osaturniiril mängib 10 või vähem kabetajat, mängitakse ringsüsteemis samadel tingimustel.
Võistlejad
Võistlema lubatakse kõiki selleks soovi avaldanud ja turniirimaksu tasunud kabetajaid.
Võistkonnad
Reeglina moodustavad võistkonna ühe haldusüksuse või klubi kabetajad. Võistkonnas on 4 kabetajat, neist vähemalt üks naine. Võistkonna liikmete jagunemisele vene ja 100-ruudulise kabe turniiride vahel piiranguid ei ole.
Mõtlemisaeg
Vene kabes 40 min. + 6 sek. iga käigu eest mikromatši ühele partiile. Vaheaeg kahe partii vahel 5 min.
100-ruudulises kabes 1t 30min. +6 sek. iga käigu eest kogu partiile.
Eritingimused
Omavahel ei kohtu sama võistkonna mängijad (välja arvatud ringsüsteemis turniiri puhul).
Ajakava
21.VII 22.7 23.VII
12.00 – avamine 09.00 – III voor 09.00 – VI voor
13.00 – I voor 13.00 – IV voor 13.00 – VII voor
17.00 – II voor 17.00 – V voor 17.00 – lõpetamine
Vajaduse korral täpsustatakse ajakava esimese mängupäeva lõpuks.
Tulemuste arvestamine ja paremusjärjestuse selgitamine
Mikromatši (100-ruudulises kabes – partii) võit annab võistlejale ja tema võistkonnale 1, viik 0,5 ja kaotus 0 punkti. Paaritu arvu võistlejate korral šveitsi süsteemis võistlusel saab vabaks jäänud võistleja ja tema võistkond 0,5 punkti.
Märkus. Korraldajad on teadlikud, et mõlemad õlaltoodud sätted on erinevad FMJD reeglitest, kuid arvestades turniiri pikaajalisi traditsioone ei ole nende muutmine otstarbekas.
Võrdse arvu punkte kogunud võistlejate paremusjärjestus šveitsi süsteemis turniiril selgitatakse Buchholzi koefitsiendi alusel (vastaste punktide summa ilma kõige nõrgema tulemuseta). Järgmine kriteerium vene kabes on nn. "väikeste punktide" summa. Ringsüsteemis turniiril, on esimene kriteerium "väikeste punktide" summa ja teine kriteerium Sonneborn-Bergeri koefitsient (võidetud vastaste punktide kahekordne summa + viigistatud vastaste punktide ühekordne summa).
Võistkondliku esikoha jagamisel toimuvad esikohta jagavate võistkondade vahel lisamatšid ajakontrolliga 15 min. partiile. Kui need ei selgita võitjat, jätkatakse ajakontrolliga 5 min partiile kuni võitja selgumiseni.
Autasustamine
See artikkel on pooleli.